OD 30.01 NOWE CENY

PROMOCJA - DOSTAWA ZA 1 ZŁ

Materace piankowe nie bez przyczyny cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób, dla których ważny jest zdrowy i komfortowy sen. Tym bardziej, że obecnie w sprzedaży można spotkać nie tylko materace z pianki poliuretanowej, ale również nowoczesne materace z pianki wysokoelastycznej, tateksoidalnej czy termoelastycznej. W naszym sklepie MateracePlus dostępne są tylko piankowe materace wysokiej jakości, zapewniające maksymalną regenerację i odpocznek.

Materac piankowy

Materac piankowy - dobry wybór dla każdego

Materace piankowe cieszą się coraz większą popularnością, w tym szczególnie nowoczesne materace termoelastyczne. Część osób wybiera materac nawierzchniowy, którego zadaniem jest przykrycie "starego" materaca. Spotkać można również materace hybrydowe, które łączą zalety materaców piankowych i sprężynowych. My proponujemy wybór nowego materaca piankowego, który stanowi optymalny wybór do łóżek pojedynczych i małżeńskich, dla alergików oraz osób borykających się z bólami kręgosłupa i stawów.

Materac piankowy dla par

Nowoczesny materac piankowy stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla par. Praktycznie każdy dobry materac piankowy dostępnych jest w popularnych rozmiarach małżeńskich, czyli 140x200, 160x200 oraz 180x200. Ważnym aspektem w przypadku par jest to, by dobrać odpowiednią twardość materaca piankowego, tak aby nie był zbyt miękki, ale też zbyt twardy. Parom z pewnością spodoba się to, że materace piankowe tłumią ruchy i zmiany pozycji jednej osoby, podczas gdy druga już śpi, co znacząco zwiększa komfort wspólnego wypoczynku.

Materac piankowy dla alergików

Materace piankowe mają właściwości antyalergiczne, co stanowi bardzo dobrą wiadomość dla alergików oraz rodziców dzieci borykających się z alergią. Szczególnie polecana jest pianka lateksoidalna, która cechuje się właściwościami antybakteryjnymi. Niewątpliwie zaletą materaców piankowych jest to, że nie rozwijają sę w nich roztocza, bakterie i grzyby, co wpływa pozytywnie na jakość snu. 

Materac piankowy dla osób z dolegliwościami kręgosłupa i stawów

Piankowy materac polecany jest osobom, którym doskwierają schorzenia kręgosłupa, bóle stawów czy inne dolegliwości układu kostnego. Szczególnie polecane są materace z pianki wysokoelastycznej. Są to wysokiej klasy materace, które dzięki strukturze pianki, idealnie dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając optymalne podparcie.

Z czego zrobiony jest materac piankowy?

Z czego zrobiony jest materac piankowy? Na rynku można spotkać rozmaite rodzaje materaców piankowych - wysokoelastyczne, termoplastyczne, lateksowe. Stosuje się w nich najróżniejsze rozwiązania. Począwszy od podstawowych pianek poliuretanowych po najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane pianki termoelastyczne. Różnią się one od siebie budową, jakością i ceną.

Materace piankowe - rodzaje

Materace piankowe wykonane są z różnych rodzajów pianki, a każdy typ materaca ma swoje specyficzne właściwości. Poniżej przedstawiamy różne rodzaje pianek wykorzystywanych w materacach.

Pianka poliuretanowa

Materace z pianki poliuretanowej to najbardziej podstawowe modele, jakie można spotkać na rynku. Warto pamiętać o tym, że nie posiadają właściwości ortopedycznych. W związku z tym polecane są głównie do spania okazjoanlnego.

Pianka wysokoelastyczna

Materace z pianki wysokoelastycznej to wysokiej jakości materace piankowe. Świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, w związku z czym polecane są do łóżka w sypialni - miejsca, w którym spędzamy aż 1/3 naszego życia! Mataerace z pianki wysokoelastycznej uważane są za trwałe, wygodne i zdrowe. Dzięki strukturze pianki idealnie dopasowują się do kształtów ciała, skutecznie podpierając kręgosłup. Wysoka odbojność tego typu pianki sprawia, że przekręcanie się jest ułatwione, co szczególnie chwalą sobie osoby ze skłonnościami do wiercenia się w nocy.

Pianka lateksowa

Materace z pianki lateksowej, choć tworzą osobną kategorię materacy, również zaliczają się do większego zbioru - materaców piankowych. Do produkcji materaców z lateksem używa się mleczka z drzew kauczukowca, co przekłada się nie tylko na wygodę, ale również trwałość produktu. Materace, których podstawą jest lateks, nie wygniatają się z upływem czasu. Materace z pianki lateksowej mogą być stosowane przez osoby o wysokiej wadze. Ponadto są szczególnie zalecane dla alergików, gdyż nie rozwijają się w nich bakterie, roztocza i grzyby. O materacah lateksowych możesz również przeczytać w osobnej kategorii: materac lateksowy.

Pianka termoelastyczna

Materace na bazie pianki termoelastycznej to nowoczesne materace piankowe, określane również jako materace termoelastyczne i taką kategorię produktów również mogą Państwo znaleźć w naszym sklepie interentowym. Materace termoelastyczne to materace, w których została wykorzystana technologia opatentowana przez NASA. Pianka termoelastyczna jako jedyna na rynku bierze pod uwagę ciepło osoby śpiącej i na tej podstawie perfekcyjnie dopasowuje się do kształtów ciała. Jako jedyna wywiera minimalny nacisk na ciało, dzięki czemu na tego typu materacach mamy najlepsze krążenie.

Materace z pianki termoelastycznej szczególnie polecane są dla osób, które cierpią na drętwienia, bóle stawów, bóle kręgosłupa czy bóle mięśniowe.

Materace z pianki termoelastycznej świetnie nadają się do stelaży regulowanych ręcznie i elektrycznie.

Piankowe materace - właściwości

Różne materace mają różne właściwości, a każdy z nich w mniejszym lub większym stopniu wpływ na komfort snu. Materace piankowe mają szereg zalet, które wpływają na ich wysoką popularność wśród klientów. Omówimy najważniejsze z nich.

 1. Materac piankowy idealnie dopasowuje się do ciała osoby śpiącej. Nowoczesne pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne zapewniają równomierne podparcie punktowe. Na to bardzo duże znaczenie dla zdrowego snu, szczególnie w przypadku osób uskarżających się na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Często słyszy się o przypadkach, gdzie korzystanie z materaca piankowego pozwoliło znacząco złagodzić, a w niektórych przypadkach nawet wyeliminować ból kręgosłupa.
 2. Materac jest przewiewny - dzięki temu nasza skróra lepiej oddycha podczas snu. Poza tym - w materacu nie gromadzi się wilgoć, odpowiedzialna za powstawanie i rozwój pleśni.
 3. W materacach piankowych nie gromadzi się kurz (w przeciwieństwie np. do materaców sprężynowych starego typu), co ma duże znaczenie dla alergików. Materace piankowe określane są wprost jako materace antyalergiczne.
 4. Materac jest stosunkowo elastyczny i lekki - dzięki temu można go swobodnie zrolować oraz przenieść w inne miejsce. Jest to duża zaleta w przypadku remontu lub przeprowadzki.
 5. Materace piankowe występują w każdym typie twardości - od materacy miękkich H1 po materace bardzo twarde H4. Mamy zatem pełne możliwości wyboru optymalnego materaca.
 6. Materac piankowy może być stosowany nie tylko do klasycznych stelaży, ale dzięki swojej elastyczności, również do regulowanych stelaży pod materac.
 7. Wysoki komfort snu - pianka dzięki swojemu dopasowaniu do ciała, pozwala użytkownikom materaca na maksymalne odprężenie i spokojny sen, bez "wiercenia się", szukania idealnej pozycji do snu czy wybudzania się.

  materac piankowy

Materac piankowy - czy jest twardy?

Osoby zastanawiające się nad wyborem materaca muszą wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj materaca, ale rónież jego twardość. Niektórzy lubią bowiem spać na twardych powierzchniach, z kolei inni preferują miękkie podłoże. W przypadku materaców piankowych można wybierać spośród wszystich czterech stref twardości - od H1 do H4.

Na odczucie twardości wpływ ma przede wszystkim masa ciała, a co za tym idzie -ten sam materac może być twardy dla jednej osoby, ale niekoniecznie dla kogoś dużo cięższego, kto będzie się w nim lekko "zapadał". Należy zatem dopasować twardość materaca przede wszystkim do swojej wagi. Materace piankowe o twardości H1 przeznaczone są głównie dla osób ważących do 60 kg. Nam materacem piankowym H2 powinny się zastanowić osoby ważące od 60 do 80 kg. W przypadku osób ważących powyżej 80 kg, ale mniej niż 100 kg, dobrym rozwiązaniem będą materace piankowe o twardości H3. Osoby ważące powyżej 100 kg powinny natomiast rozważyć zakup materaca piankowego H4.

Odpowiadając na tytułowe pytanie - tak, materac z pianki jest twardy, jednak dla każdej osoby w inny sposób (tak jak inne rodzaje materaców), a zatem należy odpowiednio dobrać jego twardość. W naszym sklepie internetowym posiadamy wszystkie twardości:

Materac piankowy czy sprężynowy? Który wybrać?

Jeśli zastanawiasz się czy lepszy od materaca piankowego będzie materac sprężynowy, to odpowiedź brzmi: to zależy. Jest to bowiem zależne od tego czy mówimy o materacach sprężynowych starego typu (materace bonellowe) czy są to nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe, gdzie każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni.

Materace piankowe z pewnością stanowić będą lepsze rozwiązanie niż stare materace sprężynowe (bonellowe). Co się zaś tyczy materaców sprężynowych nowego typu, sprawa nie jest już tak oczywista.

Materace piankowe z pewnością będą dobrym wyborem dla par, gdzie jedna osoba nie odczuwa poruszania się po łóżku po partnera. Jest to o wiele większy komfort snu, gdyż nie wybudzamy się kiedy druga osoba porusza się w trakcie snu. Poza tym, materac piankowy oferuje doskonałe podparcie ciała, szczególnie w przypadku nowoczesnych pianek wysokoelastycznych, lateksowych i termoelastycznych. Kolejny aspekt to gromadzenie się kurzu. Materace piankowe to świetne rozwiązanie dla alergików, gdyż nie ma tutaj sprężyn, na któych lubi gromadzić się i kurz i które są trudniejsze w utrzymaniu czystości.

Dla kogo zatem dobry będzie materac sprężynowy? Powszechnie uważa się, że materac sprężynowy jest bardziej przewiewny, chłodniejszy, a co za tym idzie lepiej oddychający. Materace sprężynowe są też polecane osobom starszym, gdyż niejako "pomagają" im wstać lub odpowiednio ułożyć się na łóżku. Materace sprężynowe kieszeniowe, które powoli wypierają z rynku materace bonellowe, są wytrzymałe i trwałe. Dają rónież doskonałe podparcie.

Materac piankowy - cena. Ile kosztują materace piankowe?

Jak wiadomo - nowoczesny materac piankowy to wysoki komfort snu. Z jakim wydatkiem musi liczyć się osoba, która chce zadbać o jakoś swojego wypoczynku? Ceny materacy piankowych są bardzo różnorodne i zależą od rozmiarów materaca, jego twardości, rodzaju pianki i typu pokrowca. Poniżej kilka przykładów wysokiej jakości materaców z naszego sklepu w standardowych rozmiarach 90/200 oraz 160/200.

Jaki stelaż do materaca piankowego?

Materace piankowe bardzo dobrze pasują nie tylko do stelaży bez regulacji, ale dzięki swojej elastyczności, również do stelaż regulowanych ręcznie i elektrycznie. Stelaże są różne pod kątem konstrukcji czy liczby listew. Wybierając materac sprężynowy musimy zwrócić większą uwagę na wybór pasującego stelaża, jednak w przypadku materaców piankowych - większość stelaży będzie odpowiednia. Stelaż regulowany (ręcznie lub elektrycznie) jest o tyle dobrą opcją, że pozwal podnieść część materaca, np. pod głową lub pod stopami, co nie jest możliwe w przypadku materacy sprężynowych.

Materac piankowy - sklep MateracePlus z najlepszą ofertą!

Kupując materac piankowy w naszym sklepie internetowym MateracePlus możesz liczyć na szereg korzyści i udogodnień:

 • Dostwa i wniesienie - wszystkie produkty dostarczamy klientom na terenie całego kraju,
 • Szybka realizacja - zamówiony materac otrzymasz w ciągu kilku dni (dość czekania tygodniami na materac ze sklepów stacjonarnych!),
 • 30 dni na zwrot produktu - każdy klient może zwrócić materac w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów,
 • Raty 0% - zakup materaca to inwestycja w zdrowie swoje i najbliższych. Umożliwiamy klientom zakup materaca na wygodne raty 0% - bez prowizji, odstek i ukrytych kosztów,
 • Bezpieczne płatności - każde połączenie ze stroną płatności jest odpowiednio szyfrowane i zabezpieczone certyfikatem SSL. Zakupy w naszym sklepie internetowym są w 100% bezpieczne!
 • Możliwość negocjacji ceny - klient, który znalazł niższą cene materaca może liczyć na to, że u nas dostanie jeszcze lepszą ofertę!
 • Fachowe doradztwo - oferujemy możliwość dostosowania zamówienia pod indywidualne potrzeby i preferencje. Zadzwoń lub napisz, a z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą poradę.
 • Duży wybór pokrowców - przy każdym produkcie znajduje się opcja wyboru pokrowca oraz opis jego cech charakterystycznych (np. odprowadza wilgoć, działa antybakteryjnie, itd.).

30 DNI NA ZWROT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl