OD 30.01 NOWE CENY

PROMOCJA - DOSTAWA ZA 1 ZŁ

Materac dla par, czyli materac 2w1 to optymalne rozwiązanie dla tych par, w przypadku których występuje znaczna różnica wagi między partnerami. Tego typu rozwiązanie pozwala uniknąć konieczności kupowania dwóch osobnych materacy i dzielenia łóżka niewygodną szparą. Materac 2w1 to idealny materac dla dwojga - jeden materac, dwie twardości!

Materac dla par

Dobry materac dla par, czyli jaki?

Jak kupić dobry materac dla pary? Tak naprawdę, sprawa jest ułatwiona jeśli mamy do czynienia z dwiema osobami o zbliżonej wadze. Wtedy po prostu wybieramy odpowiedni materac z oferty sklepu z materacami, biorąc pod uwagę takie aspekty jak technologia w jakiej został wykonany, twardość, rozmiar (powierzchnia spania) oraz cena. Wysoki komfort snu gwarantuje zarówno nowoczesny materac sprężynowy, materac piankowy jak również materac multipocket.

Jeśli przykładowo jedna osoba waży 95 kg (a zatem optymalny byłby materac H3, czyli materac twardy), a druga osoba waży 55 kg (a zatem dobry byłby materac H1, czyli materac miękki), często pary "spotykają się w połowie" i wybierają materac średniej twardości, czyli H3. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie dla dwóch osób o znacznej różnicy w wadze, gdyż obu osobom będzie niewygodnie - dla cięższej osoby materac będzie zbyt miękki, a dla lżejsze osoby zbyt twardy.

Aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek, wiele par wybiera pojedyncze materace sprężynowe czy piankowe o różnej twardości i układa je obok siebie. Oczywiście jest to pewne rozwiązanie. Osobne materace dobrej jakości o różnych poziomach twardość materaca zapewniają przecież takie właściwości jak wysoka elastyczność punktowa czy długa żywotność materaca. Jest to jednak mniejsza wygoda użytkownia, szczególnie ze względu na występującą na środku szparę czy przesuwanie się materacy. W przypadku par o dużej różnicy wagi, śpiących w jednym łóżku, najlepiej dobrać materac dla par, czyli materac 2w1. Szczęśliwie, na rynku materacy dostępne są takie produkty i cieszą się coraz większą popularnością.

Dwa materace pojedyncze czy jeden podwójny?

Wiele par, w któych występuje znaczna różnica wagi, zastanawia się czy lepszy będzie dobrze dobrany materac podwójny czy może dwa materace pojedyncze o różnej twardości. Jeśli jedna osoba waży 50 kg, a druga 110kg – wyzwaniem jest dopasowanie jednego, tego samego materaca. Materace „dla niej i dla niego” to rozwiązanie 2w1. W jednym materacu mamy dwa rodzaje materacy. Jedna strona jest zaprojektowana dla osoby cięższej albo osoby, która woli spać na twardszym materacu, natomiast druga strona przewidziana jest dla osoby lżejszej albo lubiącej spać bardziej miękko. Materac dla dwóch osób z systemem 2w1, czyli tzw. materac dla dwojga, to świetne rozwiązanie, stanowiące odpowiedź na niedogodności związane ze spaniem na materacach starszego typu.

Wiedząc jaki materac wybrać przy różnej wadze, pozostaje nam do wyjaśnienia jeszcze inna kwestia - jak wybrać najlepszy materac dla dwojga osób bez tak znaczącej różnicy wagi? Możemy postawić na wysokiej jakości materac sprężynowy, antyalergiczny materac lateksowy czy wysokiej klasy materac talalay. Grunt to zrezygnować z materaców starego typu, czyli materaców sprężynowych bonellowych. O ile nowoczesne materace sprężynowe posiadają mniejsze sprężyny pracujące niezależnie od siebie w osobnych kieszeniach, tak w przypadku materaców bonellowych, sprężyny są ze sobą powiązane, co nie tylko powoduje, że materac pracuje głośno, ale przede wszystkim - przechyla się w kierunku osoby o większej wadze.

Materac dla niej i dla niego - materac 2w1!

Materac dla pary, czyli materac 2w1 to idealne rozwiązanie, które należy wyraźnie odróżnić od kategorii: materace podwójne. W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroki wybór materaców 160x200 cm czy 180x200 cm i zakup materaca tej klasy to zawsze dobry wybór dla pary, jednak z tym zastrzeżeniem, że jeśli występuje duża różnica w wadze, a dodatkowo - duża różnica w preferencjach co do twardości materaca, to wybór materaca dla pary jest w takiej sytuacji oczywisty - musi to być materac 2w1, np. materac Adam i Ewa w różnych wersjach - Elastik, Kieszonkowy, LXI czy Multi. Materac tego typu stanowi doskonałą alternatywę dla dwóch pojedynczych materaców, które często mają różną wysokość jak również uciążliwą szparę między materacami.

Jeśli chcemy dobrać materac dla dwojga to pamiętajmy również o tym, że w standardowym materacu o tej samej twardości, cięższa osoba będzie niejako spychać osobę lższejszą do środka materaca, gdyż pod cięższą osobą siłą rzeczy będzie większy nacisk. Jeśli zależy nam na tym by dobrać materac dla dwojga, odrzućmy materace typu bonellowego i poważnie rozważmy standardowe materace podwójne. Szczególnie istotne jest tutaj porównanie wagi i rozmowa o preferencjach. Bardzo prawdopodobne, że przy wyborze materaca okaże się, że najlepszym rozwiązaniem jest materac dla dwóch osób 2w1.

Jaką twardość materaca dla pary wybrać?

Materac dobieramy przede wszystkim ze względu na nasz wzrost i wagę. Zdecydowana większość dostępnych materaców jak również pasujących do nich łóżek przewiduje materac o długości 200 cm. W większości przypadków jest to długość zupełnie wystarczająca. Jeśli chodzi jednak o osoby o różnej wadze - powstaje pytanie czy jest to niewielka różnica, np. 10-15 kg, czy może bliżej 50 kg, co jest często spotykanym przypadkiem. Przy wyborze materaca, który będzie nam służył przez długie lata, warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Wybierając materac i chcąc żeby był to maksymalnie wygodny materac zwracamy rówież uwagę na osobiste preferencje - jeśli różnica wagi jest stosunkowo niewielka, a osoba lżejsza lubi spać na twardym materacu, mamy problem z głowy - kupujemy standardowy materac podwójny dobrej jakości o twardości H2 lub H3, w zależności od naszej wagi.

Jeśli jednak różnica w wadze jest duża, ze względu na budowę ciała, stawiamy na materac 2w1 czyli materac dla niej i dla niego. Dedykowany materac dla pary, którego każda połówka to inna twardość materaca stanowi najlepsze rozwiązanie. Szczególnie istotne dla jakości snu jest to, by był to materac nowego typu, np. materac sprężynowy kieszeniowy - taki, w którym każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce. Wspólne spanie na takim materacu to prawdziw przyjemność.

Jaka twardość materaca będzie optymalna? Wybierając materac skonsultuj się z nami! W ofercie mamy standardowe materace podwójne, osobne materace pojedyncze, materace 2w1. Z pewnością doradzimy w zakresie wyboru materaca dla dwóch osób, jak również pomożemy dobrać pokrowiec. Należy bowiem pamiętać, że odpowiednio dobrany, pralny pokrowiec zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i ułatwia zachowanie higieny.

30 DNI NA ZWROT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl