OD 30.01 NOWE CENY

PROMOCJA - DOSTAWA ZA 1 ZŁ

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości materac 90x200 - piankowy, sprężynowy, kieszeniowy, lateksowy, rehabilitacyjny oraz inne. Wszystkie materace dostępne są w 4 wariantach twardości - od miękkiego (H1) do bardzo twardego (H4). Posiadamy również bardzo bogaty wybór pokrowców na materac, z których każdy posiada cenne właściwości. Postaw na zdrowy sen i maksymalny wypoczynek!

Materac 90x200

Materac 90x200 - idealny wybór dla jednej osoby

Materac 90x200 cm świetnie sprawdzi się w łóżku pojedynczym w sypialni jednoosobowej. Jest to najchętniej wybierany przez klientów rozmiar materaca do łóżka jednoosobowego. Z jednej strony zapewnia wygodę i komfort użytkowania, z drugiej natomiast - nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet w niedużej sypialni.

Materac 90x200 jest dość szeroki, stanowiąc bardzo dobry wybór dla osób dorosłych, preferujących stosunkowo dużą przestrzeń do wypoczynku, ale również dla dzieci i młodzieży. Bardzo często rodzice kupują do pokoju dziecięcego łóżko i materac 90x200. Podobnie w przypadku apartamentów, domków i hoteli, gdzie właściciele chcąc zapewnić swoim gościom maksymalny komfort snu podczas urlopu, decydują się właśnie na materac 90x200 do łóżka pojedynczego.

Materac 90x200 - rodzaje

Klienci, któych interesuje materac 90x200 mogą liczyć na szeroki wybór materacy, z których każdy posiada unikalne cechy i właściwości. W ofercie naszego sklepu internetowego mogą Państwo znaleźć materace od uznanych producentów, m.in. MK Foam Koło. Materace dostępne są we wszystkich najważniejszych wariantach:

 • materac piankowy 90x200 cm,
 • materac sprężynowy 90x200 cm,
 • materac kieszeniowy 90x200 cm,
 • materac lateksowy 90x200 cm,
 • materac rehabilitacyjny 90x200 cm,
 • materac termoelastyczny 90x200 cm,
 • materac kokosowy 90x200 cm,
 • materac medyczny 90x200 cm.

Materac piankowy 90x200

Materace piankowe 90x200 to bardzo szeroka kategoria, w ramach której znaleźć można różne rodzaje materaców - od klasycznych materaców z pianką poliuretanową po materace z nowoczesną pianką termoelastyczną. W przypadku tych pierwszych, nie występują właściwości rehabilitacyjne. Preferuje się je w przypadku spania okazjonalnego. Z kolei materace z pianki wysokoelastycznej z powodzeniem mogą być wykorzystywane każdej nocy. Pianka termoelastyczna ma tę właściwość, że dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej uwzględniając jej temperaturę ciała. Dzięki delikatnemu naciskowi na ciała, wspiera krążenie, co jest szczególnie cenne w przypadku osób borykających się z drętwieniami, bólami mięśniowymi czy bólami kręgosłupa.

Materace piankowe termoelastyczne dopasowują się do ciała i zapewniają odpowiednie podparcie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w poczet materaców piankowych zaliczają się również materace lateksowe, w których wykorzystuje się mleczko z drzew kauczukowca.

Do materaca piankowego bardzo dobrze pasuje stelaż pod materac z regulacją ręczną, jak również elektryczny.

Materac sprężynowy 90x200

Materac 90x200 sprężynowy jest jednym z najchęniej kupowanych przez klientów materaców jednoosobowych. Zwracamy jednak uwagę na bardzo ważną kwestię - nowoczesne materace sprężynowe wykorzystują technologię sprężyn kieszeniowych. Na czym ona polega? Każda sprężyna wykonana jest z wysokiej jakości drutu i umieszczona w osobnej, materiałowej kieszeni. Każda ze sprężyn pracuje niezależnie, dopasowując się do kształtu ciała osoby śpiącej.

Materace sprężynowe oparte na technologii sprężyn kieszeniowych, określane są jako materace sprężynowe kieszeniowe lub po prostu - materace kieszeniowe. W ofercie nasze sklepu znajdą Państwo nowoczesne materace kieszeniowe, obłożone pianką poliuretanową, wysokoelastyczną, termoelastyczną lub lateksową. W każdej z tych wersji, materac 90x200 dla jednej osoby będzie trwały, zdrowy i wygodny.

Materac kieszeniowy 90x200

Materac kieszeniowy 90x200 cm to również... materac sprężynowy. Różnica polega na tym, że każda sprężyna w takim materacu pracuje niezależnie, w swojej własnej kieszeni. Dzięki temu sprężyny nie nachodzą na siebie, co sprawia, że materac jest świetnie dopasowany do naszego ciała i co ważne w przypakdu osób często przekręcających się w łóżku - cichy.

Materac 90x200 kieszeniowy jest z obu stron obłożony pianką, przy czym może to być pianka poliuretanowa, wysokoelastyczna, termoelastyczna lub lateksowa. Nowoczesne materace kieszeniowe zyskały uznanie tysięcy zadowolonych klientów!

Materac lateksowy 90x200

Materac lateksowy 90x200 powstaje z wykorzystaniem naturalnego mleczka, pochodząceego z drzew kauczukowca. To na co przede wszystkim zwraca się uwag w przypadku materaców lateksowych, to ich bardzo wysoka trwałość. Sprawia to, że stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób o większej wadze ciała. Kolejny aspekt jest szczególnie ważny dla alergików. W materacach lateksowych nie gromadzą się roztocza, bakterie czy kurz, co znacząco wpływa na wysoką higienę snu, szczególnie w przypadku osób borykających się z alergiami.

Materac 90x200 lateksowy zapewnia podparcie kręgosłupa dokładnie w tych miejscach, w których jest to niezbędne. Pozwala to na maksymalną regenerację i wypoczynek w trakcie snu. Osoby korzystające z materaców lateksowych, w tym szczególnie osoby z problemami kręgosłupa, odczuwają znaczącą poprawę jakości snu i codziennego funkcjonowania dzięki korzystaniu z tego rodzaju materaca.

Materac rehabilitacyjny 90x200

Materac rehabilitacyjny 90x200 powinna mieć w swojej sypialni każda osoba, której ze względu na dolegliwości bólowe potrzebne jest stabilne podparcie kręgosłupa. Dobre materace potrafią w skuteczny sposób wspomóc rehabilitację. Poza tym - są szczególnie polecane dla celów profilaktyki chorób kręgosłupa. Poza wspomnianymi właściwościami, materac rehabilitacyjny jest po prostu wygodny i komfortowy w codziennym użytkowaniu.

Materac termoelastyczny 90x200

Materac termoelastyczny 90x200 zalicza się do kategorii materaców piankowych. Materac 90x200 wykonane z termoelastycznej pianki wykorzystują technologię, którą opatentowała amerykańska agencja kosmiczna NASA. Nowoczesne materace 90x200 z pianki termoelastycznej doskonale dostosowują się do kształtu ciała, bazując na temperaturze osoby śpiącej, a następnie lekko przywierają do ciała, dając mu optymalne podparcie.

Materace 90x200 z pianką termoelastyczną poleca się osobom mającym problemy z krążeniem krwi, np. budzącym się w środku nocy ze zdrętwiałymi rękami lub nogami. Tego typu materac może również służyc jako materac rehabilitacyjny.

Materac medyczny 90x200

Materac medyczny 90x200 cm to produkt, który przeszedł przez restrykrycyjne testy i badania, aby mógł być sprzedawany jako wyrób medyczny. Wskazuje się na jego prozdrowotne właściwości, szczególnie w kontekście wad postawy, wad układu mięśniowo-kostnego oraz dolegliwości bólowych. Materac medyczny stanowi nie tylko narzędzie rehabilitacji, ale również ważny element profilaktyki.

Materac 90x200 cm - dobieramy odpowiednią twardość materaca

Materace 90x200 cm, podobnie jak materace w pozostałych rozmiarach, występują w czterech kategoriach, jeśli chodzi o twardość materaca: H1, H2, H3, H4. Wiedząc, że jesteśmy zainteresowani określonym rodzajem materaca, np. lateksowym, piankowym lub kieszeniowym, musimy teraz dobrać optymalną twardość materaca.

Materace 90x200, czyli materace dla jednej osoby, dopasowujemy biorąc pod uwagę dwa czynniki: wagę ciała oraz indywidualne preferencje.

Dla osób ważących do 60 kg, optymalnym wyborem jest mterac miękki. Najczęściej w sklepach internetowych takie materace oznaczone są jako H1 lub materace miękkie. W przypadku osób o wadze 60-80 kg, zaleca się korzystanie z materaca średnio twardego - taka twardość materaca oznaczana jest zazwyczaj kategorią H2. Jeśli jest tak, że dana osoba waży do 80 kg, ale preferuje spanie na twardszych powierzchniach, może zdecydować się na materac o jeden poziom twardszy, czyli materac H3, określany również jako materac twardy. Domyślnie, taka twardość materaca przeznaczona jest dla osób ważących od 80 do 100 kg. Osoby ważące powyżej 100 kg mogą rozważyć zakup materaca określanego jako bardzo twardy, któremu przypisywany jest najczęściej symbol H4.

Z materacem dla jednej osoby jest o tyle "wygodniej", że materace 90x200 cm, czyli materace pojedyncze, mają stałą twardość. Jeśli między partnerami występuje duża różnica wagi, wtedy rozważa się zakup materaca 2w1 o dwóch różnych twardościach.

materac 90x200 cm

Dobry materac 90x200 cm - na co trzeba zwrócić uwagę?

Kupując materac pojedynczy, możemy zdecydować się na materac nawierzchniowy, który "przykrywa" już posiadany materac, bądź też na materac, który stosować będziemy samodzielnie. Polecamy to drugie rozwiązanie i posiadanie jednego, dobrego materaca, który będzie nam służył na długie lata.

W przypadku materaca pojedynczego zwracamy uwagę przede wszystkim na jego rodzaj oraz twardość materaca. Jako że materace 90x200 cm dostępne są w naszym sklepie w każym rodzaju i twardości, kwestie te omówiliśmy w tekście bardziej szczegółowo.

Twardość materaca to jedno, ale ważna jest również jego przewiewność. Chodzi przede wszystkim o wysoki komfort i higienę wypoczynku, szczególnie przy wysokich temperaturach. Na szczęście - nowoczesne materace są przewiewne, na co wpływ ma również odpowiednio dobrany pokrowiec.

Pokrowiec do materaca to bardzo ważny element, na który nie wszyscy zwracają dostateczną uwagę. To duży błąd. Za dobry pokrowiec warto dodatkowo dopłacić, gdyż ma on kluczowe znaczenie dla takich parametrów jak: pielęnacja i regeneracja skóry, działanie antybakteryjne, odprowadzanie wilgoci czy działanie antyalergiczne.

Trwałość materaca to kolejna cecha, o której należy pamiętać. Każdy rodzaj materaca, znajdujący się w ofercie naszego sklepu cechuje się wysokim poziomem trwałości w ramach swojego typu i twardości.

Jak wybrać odpowiedni materac 90x200 do łóżka?

Wybór dobrego materaca pojedynczego, czyli materaca o rozmiarze 140x200 cm z pewnością nie jest prosty. Dzięki zwróceniu uwagi na kilka opisywanych aspektów, z pewnością jednak dokonają Państwo dobrego wyboru. Oto kroki, które należy podjąć, aby wybrać idealny dla siebie model:

 1. Rozmiar materaca - jeśli myślimy o materacu pojedycznym, to rozmiar 90x200 cm stanowił będzie bardzo dobry wybór.
 2. Rodzaj materaca - wiele zależy tutaj od naszych możliwości finansowych, gdyż z wyższą ceną idzie też w parze wyższa jakość produktu i komfort snu, jednak warto też wziąć pod uwagę kilka innych aspektów, np. dla alergików najlepszy będzie materac lateksowy, a niekoniecznie materac sprężynowy. Z kolei dla osób borykających się z bólami kręgosłupa, dobrym wyborem będzie materac medyczny lub rehabilitacyjny.
 3. Twardość materaca - dobieramy materac odpowiedni dla naszej wagi (miękki, średnio twardy, twardy, bardzo twardy), ale bierzemy też pod uwagę indywidualne preferencje.
 4. Pokrowiec - wbrew pozorom to bardzo ważny element. Więcej o dostępnych pokrowcach można przeczytać na karcie każdego z dostępnych w naszym sklepie materaców.

Materac 90x200 - cena. Ile kosztują?

Cena materaca o rozmiarze 90x200 jest bardzo różnorodna i zależy od wielu czynników. Przykładowo, w naszym sklepie interentowym materac 90x200 z dobrym pokrowcem można kupić w cenie 1000-15000 zł (piankowy, sprężynowy, kieszeniowy, multipocket, termoelastyczny).

W naszej ofercie znajdują się również materace lateksowe oraz talalay, które są droższe. Materac 90x200 lateksowy kosztuję w naszym sklepie od 1500 zł wzwyż, natomiast materac 90x200 talalay kosztuje minimum 2000 zł.

Materac 90x200 - sklep MateracePlus zaprasza na wygodne i bezpieczne zakupy!

Dlaczego warto robić zakupy w naszym sklepie internetowym MateracePlus? Oto najważniejsze powody:

 • Dostawa na terenie całego kraju i usługa wniesienia od 1 zł.
 • Aktualna informacja na temat terminu dostawy.
 • Szybki czas realizacji zamówienia - od 2 do 5 dni.
 • Raty 0%.
 • 30 dni na zwrot bez dodatkowych kosztów.
 • Bezpieczne płatności online.

30 DNI NA ZWROT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl