OD 30.01 NOWE CENY

PROMOCJA - DOSTAWA ZA 1 ZŁ

Materace 180x200 stanowią doskonałe rozwiązanie dla par, którym zależy na większej przestrzeni w łóżku małżeńskim oraz dla tych, którzy dysponują dużą sypialnią. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór materacy 180x200 cm z możliwością wyboru optymalnego typu, twardości oraz pokrowca dla materaca. Postaw na zdrowy sen i maksymalną regenerację organizmu z firmą MateracePlus!

Materac 180x200

Materace 180x200 cm - dla par ceniących komfort

Materac małżeński o rozmiarze 180x200 cm najchęniej wybierany jest przez pary, które dysponują dużym łóżkiem i dużą kubaturą sypialni lub po prostu chcą mieć więcej przestrzeni w łóżku, aby zapewnić sobie wyższy komfort snu. Materace 180x200 cm są bardzo często zamawiane przez pary, dla których standardowy materac 140x200 lub 160x200 może być z różnych względów niewystarczający.

Materace 180x200 cm są na tyle duże, że swobodnie można się na nich przemieszczać poszukując optymalnego ułożenia dla snu, a z drugiej strony - nie jest to rozmiar, który byłby w stanie przytłoczyć swoją wielkością średniej wielkości sypialnię, nie mówiąc już o dużych i przestronnych sypialniach małżeńskich.

Materace 180x200 - jaki rodzaj wybrać?

Materace 180x200 cm wystęują w rozmaitych wersjach, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji klientów. W sklepie MateracePlus znajdą Państwo wysokiej klasy materac 160x200 w następujących kategoriach:

 • materac piankowy 180x200 cm,
 • materac sprężynowy 180x200 cm,
 • materac kieszeniowy 180x200 cm,
 • materac lateksowy 180x200 cm,
 • materac termoelastyczny 180x200 cm,
 • materac multipocket 180x200 cm,
 • materac medyczny 180x200 cm,
 • materac rehabilitacyjny 180x200 cm,
 • materac talalay 180x200 cm.

Każdy z wymienionych wyżej rodzajów materacy ma swoje specyficzne właściwości, cechy i możliwości. Poniżej omówione w skrócie najważniejsze cechy kilku podstawowych wariantów materacy 180x200 cm. Więcej informacji znajdą Państwo na podstronie wybranego rodzaju materaca.

Materac piankowy 180x200

Materace piankowe 180x200 cm nie posiadają sprężyn, za to wypełnione są pianką. Może być to klasyczna pianka poliuretanowa, ale też nowoczesna pianka termoelastyczna. Materace piankowe cechują się dużą elastycznością, ale bez uszczerbku na takich aspektach jak twardość czy trwałość materaca.

Materac piankowy określany jest jako trwały, wygodny i zdrowy. Struktura pianki dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu zapewnia kręgosłupowi odpowiednie podparcie, a użytkownikowi - wysoką jakość snu. Znajdujące się w naszej ofercie materace lateksowe oraz termoelastyczne - również zaliczają się do kategorii materaców piankowych. Znajdująca się w wybranych modelach pianka memory zapamiętuje natomiast układ i ciężar naszego ciała, optymalnie się do niego dopasowując.

Materac sprężynowy 180x200

Materace sprężynowe w rozmiarze 180x200 cm określane są również jako materace sprężynowe kieszeniowe. Skąd takie nazewnictwo? Materace nowego typu posiadają sprężyny, jednak są to tzw. sprężyny kieszeniowe, gdyż każda sprężyna znajduje się w odobnej kieszeni. Daje do szereg korzyści, z których najważniejszą jest doskonałe podparcie kręgosłupa. Wynika to z faktu, iż każda kieszeń (a zatem każda sprężyna) pracuje osobno, podpierając lższejsze i cięższe fragmenty naszego ciała.

Materace z technologią sprężyny kieszeniowej to świetne rozwiązanie dla par, gdyż są bardzo ciche (sprężyny nie nachodzą na siebie), co sprawia, że "wiercąca się" osoba, nie przeszkadza drugiej. Co ważne , każda sprężyna wykonana została z wysokogatunkowego drutu i umieszczona w osobnej kieszeni z płóciennej otuliny.

Materac kieszeniowy 180x200

Materac kieszeniowy wykorzystuje technologię sprężyny kieszeniowej, czyli sprężymy umieszcznej w osobnej kieszeni. Dzięki temu każdy obszar materaca może swobodnie dopasować się do kształtu ciała oraz krzywizny kręgosłupa. Zyskujemy dzięki temu stabilne podparcie, co stanowi ważny element profilaktyki kręgosłupa, ale również dużo wyższą jakość snu.

Materac kieszeniowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób wymagających rehabilitacji jak również dla alergików. Występuje w każdej twardości - od H1 (materac miękki) do H4 (materac bardzo twardy).

Materac lateksowy 180x200

Materac lateksowy 180x200 cechuje się wysoką sprężystością i elastycznością. Wyprodukowane zostały z udziałem mleczka pozyskiwanego z drzew kauczukowca. Ich duża zaleta to trwałość, dzięki czemu będą służyć przez długie lata również osobom z wyższą wagą ciała. Materac lateksowy to idealny materac dla alergika - nie rozwijają się bowiem w nim roztocza czy bakteria, a nawet trudno o kurz, co znacząco zwiększa standard i higienę wypoczynku.

Materac lateksowy podpiera kręgosłup dokładnie w tych miejscach, w których jest to najbardziej korzystne. Dzięki temu mięśnie się regenerują, a my wstajemy rano wypoczęci i gotowi do działania!

Materac termoelastyczny 180x200 cm

Jak zostało to już wspomniane, materac termoelastyczny 180x200 należy do kategorii materaców piankowych. Nie jest to jednak standardowa pianka poliuretanowa, a nowoczesna pianka termoelastyczna. Jaka jest między nimi różnica? Ta druga dopasowuje się do kształcu ciała dzięki temperaturze osoby śpiącej. Gwarantuje to nie tylko świetne podparcie, ale również bardzo dobry poziom krążenia krwi, ze wzglęu na niewielki współczynnik nacisku na ciało.

Materace termoelastyczne poleca się osobom borykającym się z rozmaitymi schorzeniami kręgosłupa czy stawów jako czynnik wspierający rehabilitację. Jest oczywiście również doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zapewnić sobie wysoki poziom profilaktyki. Podsumowując, sen na tego typu materacach jest niezwykle komfortowy, wygodny i zdrowy.

Materace 180x200 cm - jak wybrać twardość?

Rozmiar materaca to jedno, ale bardzo duże znaczenie dla jakości snu przypisuje się również twardości materaca. Wyróżnia się cztery standardowe kategorie twardości.

Materac H1

Materace H1 (oraz wybrane materace H2) znajdą Państwo w naszej kategorii produktów: materace miękkie. W większości przypadków poleca się je tym osobom, których waga nie przekracza 60 kg.

Materac H2

Materace H2 w zależności od wybranej marki, obejmują materace średnio miękkie oraz średnio twarde. W przypadku sklepu MateracePlus znajdą je Państwo zarówno w kategorii: materace miękkie jak również materace średnio twarde. Przyjmuje się, że materace H2 optymalne są dla osób o przybliżonej wadze 60-80 kg.

Materac H3

Materace oznaczone symbolem H3 dopasowane są do osób ważących 80-100 kg, choć nie ma przeciwskazań, aby korzystała z nich osoba lżejsza, która lubi spać na twardym materacu. W naszym sklepie materace H3 znajdują się w kategoriach: materace średnio twarde oraz materace twarde.

Materac H4

Materace H4 optymalne są dla osób ważących więcej niż 100 kg, jak również osób lżejszych, lubiących spać na twardych powierzchniach. Znajdą je Państwo u nas w kategoriach: materace twarde oraz materace bardzo twarde.

Materac 2w1

W przypadku par o dużej różnicy w wadze, poleca się materac z dwiema twardościami. W takim przypadku połowa materaca jest twarda (np. H3) i na tej części śpi osoba cięższa, natomiast osoba lżjsza korzysta z połowy materaca o mniejszej twardości (np. H2).

materac 180x200 cm

Czym kierować się przy wyborze mataraca 180x200 cm?

Kupując materac 180x200 warto wziąć pod uwagę szereg aspektów. Po pierwsze - jeszcze raz rozważyć kwestię rozmiaru - czy dysponujemy wystarczająco dużą sypialnią, aby wstawić tam łóżko pod tak duży materac czy może lepszym rozwiązaniem będzie nieco mniejszy materac 160x200 cm?

Po drugie - twardość materaca. Pamiętamy, żeby nie był zbyt miękki, a z drugiej strony - zbyt twardy. W przypadku znacznej różnicy wagi u partnerów - warto rozważyć materac z dwiema twardościami, czyli 2w1.

Rodzaj materaca to kolejny aspekt, który musimy wziąć pod uwagę. W naszym sklepie MateracePlus, materace 180x200 cm dostępne są w niemal 10 wersjach: materace lateksowe, piankowe, kieszeniowe, termoelastyczne, medyczne... Warto poczytać (np. na naszej stronie) o tym czym są sprężyny kieszeniowe, jak działa pianka termoelastyczna oraz który materac ma najlepsze właściwości antyalergiczne, a następnie dokonać dobrego wyboru. W razie potrzeby - służymy radą!

Kolejny aspekt to wybór pokrowca - posiadamy ponad 20 rodzajów pokrowców do wyboru. Poszczególne modele odprowadzają wilgoć, działają antybakteryjnie, przejawiają działanie antystatyczne czy dopasowują temperaturę - w lato chłodzą, w zimę grzeją. Na karcie każdego z naszych materacy mogą Państwo poczytać o właściwościach poszczególnych pokrowców.

Jaki pokrowiec wybrać do materaca 180x200?

Wybór dobrego materaca dla dwóch osób to jedno, a drugą kwestią jest dobranie odpowiedniego pokrowca. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z listą dostępnych w naszym sklepie pokrowców oraz ich krótką charakterystyką. Więcej na temat pokrowców do materacy można przeczytać na podstronie z wybranym materacem.

Obecnie posiadamy pokrowce na materace 180x200 cm:

 • Aloe Vera oraz Aloe Vera Lux- działa nawilżająco i antybakteryjnie,
 • Amicor - delikatny i mięki, polecany dla alergików,
 • Anti-Stress (npik) - świetnie odprowadza wilgość, przeciwdziała bakteriom i roztoczom,
 • Balance (npik) - pozwala zachować równowagę energetyczną ciała,
 • Cooling (npik) - dzięki kryształkom mentolu wywołuje efekt chłodzenia,
 • Cotton - posiada silne właściwości higroskopijne,
 • Glamour - posiada jony srebra, reguluje temperaturę, działa antybakteryjnie,
 • Impuls - posiada jony srebra, odprowadza wilgoć, reguluje temperaturę,
 • Kaszmir - posiada właściwości bakteriobójcze, łatwy w utrzymaniu czystości,
 • Mellow - reguluje temperaturę i zapobiega rozwojowi roztoczy,
 • Outlast - posiada siatkę wentylacyjną z technologią opracowaną przez NASA, zapobiea przed wahaniami temperatury,
 • Silver Active i Silver Active 600 - lepiej odprowadzają wilgość od bawełny, srebrna nić niweluje nagromadzone ładunki elektrostatyczne,
 • Silver Black - równa struktura włókna, srebrna nić, właściwości bakteriobójcze,
 • Silver Lux (npik) - srebrna nić, jony srebra, odprowadza wilgoć, działa antybakteryjnie, rozładowuje ładunki elektrostatyczne,
 • Soya - trwałe i odporne włókno sojowe z ziaren soi,
 • Spa&Thermo 600 - dobrze się układa, pochłania lub oddaje ciepło, działa antystatycznie,
 • Spa&Thermo (npik) - działa chłodząco lub grzejąco, idealnie pasuje do materaców termoelastycznych,
 • Tencel - delikatne włókno, brak chemikaliów, reguluje temperaturę, nie podrażnia skóry,
 • Tencel Caro - brak chemikaliów, szybko i skutecznie odprowadza wilgoć, reguluje temperaturę,
 • Tencel Lux (pink) - gładki i miły w dotyku, delikatne włókno, brak chemikaliów, nie podrażnia skóy, działa antybakteryjnie, reguluje temperaturę,
 • Ultraphil - szybko odprowadza wilgoć, posiada włókna przeciwdziałające poceniu się, działa antybakteryjnie.

Materac 180x200 - cena. Ile kosztuje?

Ile kosztuje wygodny sen? Trudno oszacować dokładną kwotę, jednak wiemy ile kosztuje materac, który w dużym stopniu go zapewni!

Materac 180x200 piankowy, sprężynowy kieszeniowy czy termoelastyczny to wydatek rzędu 3000-4000 zł. Więcej zapłacimy za materac lateksowy i talalay, gdyż kwoty za takie materace zaczynają się od 3000 zł, a kończą na 18000 zł.

Materac 180x200 - sklep MateracePlus to najlepszy wybór!

Dlaczego warto robić zakupy w naszym sklepie internetowym MateracePlus i mieć w swojej sypialni materac wysokiej jakości? Powodów jest kilka!

Mamy bardzo obszerną ofertę materaców od uznanych producentów w każdym rozmiarze - sprawia to, że każdy możne wybrać odpowiedni materac dla siebie! Wybór odpowiedniego materaca zawsze warto też skonsultować z kimś, kto dokładnie zna się na materacach i ich właściwościach. Dlatego też zachęcamy do kontaktu - chętnie pomożemy dobrać odpowiedni model materaca.

Łóżko to miejsce, w którym spędzamy nawet 1/3 naszego życia, licząc 8 godzin snu na dobę. Warto zadbać o to, by materac na jaki się zdecydujemy, niezależnie czy jest to materac nawierzchniowy, materac lateksowy czy materac kieszeniowy - był wysokiej jakości! Dlatego też, oferujemy naszym klientom możliwość zakupu na RATY 0%! Dzięki temu, każdy może pozwolić sobie na produkt zapewniający zdrowy i komfortowy sen.

Aby jeszcze bardziej ułatwić naszym klientom zakupy online - oferujemy szybką wysyłkę produktów od 2 do 5 dni roboczych oraz usługę wniesienia, nawet jeśli mieszkasz na 4 piętrze bez windy ;) Kolejna kwestia to cena dostawy i wniesienia - w naszym sklepie internetowym jest to promocyjna cena 1 zł!

Poza tym, jeśli z jakiegoś powodu uznasz, że chcesz zwrócić lub wymienić materac - możesz to zrobić do 30 dni bez dodatkowych kosztów.

30 DNI NA ZWROT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl