OD 30.01 NOWE CENY

PROMOCJA - DOSTAWA ZA 1 ZŁ

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości materace 160x200 - piankowe, sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe i inne. Materace 160x200 cm to najczęściej wybierany przez naszych klientów rozmiar materaca. Do każdego materaca z naszej oferty mogą dobrać odpowiednią twardość (H1, H2, H3, H4) oraz rodzaj pokrowca. Postaw na zdrowy sen i maksymalną regenerację organizmu!

Materac 160x200

Materac 160x200 - idealny rozmiar materaca dla par!

Materac 160x200 będzie idealnym wyborem dla par, stąd też jego określenie - materac małżeński. Jest to najczęściej zamawiany rozmiar materaca przez pary. Wynika to z faktu, iż jest wystarczająco wygodny do spania w dwie osoby, a jednocześnie - łóżko 160x200 nie zajmuje optymalną ilość miejsca w średniej wielkości sypialni oraz doskonale nadaje się do większych pomieszczeń.

Decyzja o zakupie materaca 160x200 niesie za sobą potrzebę dokonania kolejnych wyborów. Skoro mamy już prefereowany rozmiar materaca, to należy teraz wybrać jego twardość. W przypadku par - duże znaczenie ma waga każdej z osób, gdyż to właśnie ten czynnik determinuje wybór materaca miękkiego, średnio twardego lub twardego. Kolejny aspekt to rodzaj materaca - pomożemy wybrać ten najlepiej dopasowany!

Materac na łóżko 160x200 - jaki rodzaj wybrać?

Od liczby rodzajów materaców można dostać zawrotu głowy! Materac 160x200 występuje w sklepach internetowych w niemal dziesięciu wersjach. W sklepie MateracePlus znajdą Państwo wysokiej klasy materac 160x200 w następujących kategoriach:

 • materac piankowy 160x200 cm,
 • materac sprężynowy 160x200 cm,
 • materac kieszeniowy 160x200 cm,
 • materac lateksowy 160x200 cm,
 • materac termoelastyczny 160x200 cm,
 • materac kokosowy 160x200 cm,
 • materac multicpocket 160x200 cm,
 • materac rehabilitacyjny 160x200 cm,
 • materac medyczny 160x200 cm.

Materac piankowy 160x200

Materace piankowe 160x200, jak sama nazwa wskazuje, wypełnione są pianką, przy czym wyróżnić można kilka jej rodzajów, np. pianka poliuretanowa czy termoelastyczna. W przeciwieństwie do dawnych gąbek, nowoczesne materace piankowe są nie tylko komfortowe, ale również wytrzymałe, a przy okazji - stosunkowo lekkie.

Materac do łóżka 160x200 piankowy może występować również jako materac lateksowy (pianka wykonana jest z mleczka pochodzącego z drzew kauczukowca) oraz materac termoelastyczny (tego typu materace dopasowują się do kształtu ciała osoby śpiącej uwzględniając jej temperaturę).

Materac sprężynowy 160x200

Materace sprężynowe można podzielić na produkty starszego typu, oraz nowoczesne - sprężynowe kieszeniowe. Na czym polega różnica? W nowoczesnych materacach, każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni. A zatem materace kieszeniowe, które znajdują się w ofercie naszego sklepu to również materace sprężynowe (ale nowego typu!).

Materac sprężynowy 160x200 twardy to bestseller w naszym sklepie internetowym i doskonały przykład dobrego stosunku ceny do jakości. Dobrze dobrany materac sprężynowy kieszeniowy pracuje w ten sposób, że każda część materaca (kieszeń) dopasowuje się do nacisku naszego ciała. Ma to tę zaletę, że jedna osoba nie odczuwa ruchu drugiej osoby, co ma duże znaczenie dla komfortu snu. Materace starego typu (sprężynowe bonelowe) nie dają takiej jakości, a poza tym - są głośne, podczas gdy nowoczesny materac sprężynowy jest bardzo cichy.

Materac kieszeniowy 160x200

Jak zostało to już wspomniane, materac kieszeniowy 160x200 cm to również materac sprężynowy, ale nowego typu, gdzie każda sprężyna znajduje się w osobnej, materiałowej kieszeni. Jaka jest największa zaleta tego rozwiązania? Poszczególne obszary materaca dostosowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i kształtu naszego ciała. Każdy, kto z takich czy innych względów ma źle dobrany materac, wie jak ważne jest dobre dopasowanie i optymalne podparcie.

Materace kieszeniowe są ciche (sprężyny nie nachodzą na siebie) i trwałe (nawet przy codziennym użytkowaniu trudno o odkształcenia). Materac tego typu idealnie dostosowuje się do ciała, co sprawia, że jest to świetny wybór dla par. Jeśli jednak występuje duża różnica wagi między partnerami - warto rozważyć materac 2w1 z różnymi twardościami. W dalszej części tekstu szerzej omówimy kwestię twardości materaca.

Materac lateksowy 160x200

Materac lateksowy 160x200 poleca się przede wszystkim parom, gdzie jeden lub oboje z partnerów borykają się z dolegliwościami czy uporczywymi bólami kręgosłupa. Materac lateksowy cechuje się wysokim stopniem elastyczności punktowej, co zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa w trakcie snu.

Materace lateksowe w rozmiarze 160x200 będą również świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z alergią - w materacach lateksowych z kauczuku pozyskanego w procesie wulkanizacji mleczka kauczukowego, nie rozwijają się szkodliwe roztocza i bakterie. Kauczuk w połączeniu z lateksem zapewnia materacowi wysoką trwałość i odporność na odkształcenia. Innymi słowy - materace lateksowe to produkt na długie lata!

Materac termoelastyczny 160x200 cm

Materac termoelastyczny 160x200 to jeden z rodzajów materaca piankowego, jednak ze względu na obecność nowoczesnej pianki termoelastycznej, zasługuje na osobną kategorię. Produkt ten pojawia się również w sklepach jako materac memory (od słowa "pamięć"), gdyż pianka termoelastyczna zapamiętuje kształt ciała dając optymalne podparcie.

Co ciekawe - materace termoelastyczne produkuje się zgodnie z technologią opatentowaną przez agencję kosmiczną NASA. Wspomniane wyżej dopasowanie do ciała stanowi reakcję materaca na temperaturę śpiącej osoby. Dzięki temu materac "otula" nasze ciało dokładnie w tych miejscach, w któych jest to niezbędna dla zdrowego i komfortowego snu, również w kontekście krążenia krwi oraz spokojnego snu (ograniczenie "wiercenia się" w łóżku)

Materac kokosowy 160x200 cm

Materac kokosowy 160x200 to dobre rozwiazanie dla par, którym potrzebny jest twardszy materac (np. dla osób o wyższej wadze). Materace kokosowe należą do najtwardszych materaców. Znajdująca się w nich mata kokosowa (na bazie włókien orzecha kokosowego) sprawia, że z jednej strony jest to twardy materac, a z drugiej - materac elastyczny.

Materac multicpocket 160x200 cm

Materac multipocket 160x200 to również materac sprężynowy, a zarazem kieszeniowy, jednak z tą różnicą, że sprężyny są tu mniejsze i jest ich więcej. Jaki ma to wpływ na jakość naszego snu? Przede wszystkim zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie do kształtu ciała! Materace tego typu są bardzo ciche. Poza tym, kiedy jedna osoba się przekręca w łóżku, druga w ogóle tego nie odczuwa!

Materac rehabilitacyjny 160x200 cm

Wiele osób zmagających się z bólami stawów czy bólami kręgosłupa wymaga profesjonalnej opiek i i rehabilitacji, ale również odpowiednich warunków do zdrowegu snu. Dla par, w którym jedna lub dwie osoby potrzebują wsparcia, idealnym rozwiązaniem będzie materac rehabilitacyjny 160x200. Co ważne - stanowią nie tylko narzędzie służące pomocy w rehabilitacji, ale również ważny czynnik profilaktyki chorób kręgosłupa.

Materac medyczny 160x200 cm

Materac medyczny 160x200 dla par, w których występują dolegliwości bólowe kręgosłupa lub stawów to w pełni przebadany wyrób medyczny, posiadający ważne certyfikaty. Z jednej strony - wspiera rehabilitację rozmaitych schorzeń i chorób, z drugiej - stanowi ważny element profilaktyki. Dodatkowo - zastosowane w materacu medycznym materiały sprawiają, iż jest on bardzo przewiewny. Osoby, które zdecydowały się na zakup materaca medycznego, już po kilku tygodniach odczuwały zwiększy komfort i jakość snu.


Materace 160x200 cm - dobieramy twardość materaca

Rozmiar materaca to jedno, ale bardzo duże znaczenie dla jakości snu przypisuje się również twardości materaca. Wyróżnia się cztery standardowe kategorie twardości. Na naszym blogu zamieściliśmy użyteczny poradnik: Jak dobrać twardość materaca?

Materac H1 160x200 (materac miękki)

Miękkie materace najczęściej oznaczane są symbolem H1. Przyjmuje się, że stanowią optymalne rozwiązanie dla osób ważących do 60 kg. Występują również materace średnio miękkie.

Materac H2 160x200 (materac średnio twardy)

Materace średnio twarde cieszą się bardzo dużą popularnością. Na ogół, oznacza się je symbolem H2. Przeznaczone są dla tych osób, których waga oscyluje w graniach 80-100 kg. Stanowią też dobre rozwiązanie dla osób lżejszych, które preferują wysoką twardość materaca.

Materac H3 160x200 (materac twardy)

Materace twarde oznacza się symbolem H3 i jest przyjęte, że stanowią dobre rozwiążanie dla osób ważących 80-100 kg, jak również lżejszych, które lubią spać na twadym materacu.

Materac H4 160x200 (materac bardzo twardy)

Materac bardzo twardy oznaczony jest kategorią H4. Przyjmuje się, że będzie bardzo dobry dla osób ważących więcej niż 100 kg, jak również osób lżejszych, lubiących spać na twardych powierzchniach.

Różnica wagi między partnerami a twardość materaca

Jeśli między dwiema osobami śpiącymi w tym samym łóżku występuje duża różnica wagi, pojawia się dylemat w postaci wyboru odpowiedniej twardości materaca. Czy postawić na materac jednoosobowy i dwa takie materace umiejscowić w łóżku 160x200? Nie ma takiej potrzeby! W takim przypadku poleca się zakup materaca 160x200 dwustronnego lub inaczej - 2w1. Materac taki ma dwie twardości, dzięki czemu dopasowany jest do indywidualnych potrzeb każdej z śpiących osób.

materac 160x200 cm

Dobry materac do łóżka 160x200, czyli jaki?

Kupując materac na łóżko 160x200 warto wziąć pod uwagę następujące aspekty:

 • Rozmiar materaca - czy materac 160x200 to na pewno najlepszy wybór czy może lepszy będzie mniejszy/większy? Jest to w dużym stopniu zależne od dostępnego w sypialni metrażu.
 • Twardość - nie może być za miękki, ale też zbyt twardy.
 • Cena - dobry materac można kupić już od 600-700 zł. Nie warto natomiast wierzyć w zapewnienia firm o wysokiej jakości materacach za 200 czy 300 zł.
 • Przewiewność - wentylacja materaca ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu.
 • Pokrowiec - dobrze jeśli jest zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny.
 • Gęstość pianki - w przypadku materaców piankowych poleca się wysoką gęstość 80 kg/m3.
 • Trwałość materaca - każdy rodzaj materaca cechuje się innym poziomem trwałości. Na szczęście - nowoczesne materace 160x200 uważane są bardzo twałe i z pewnością posłużą przez wiele lat.

Wybieramy odpowiedni materac 160x200 krok po kroku

Wybór dobrego materaca dla dwóch osób, czyli materaca o rozmiarze 160x200 cm z pewnością nie jest prosty, jednak postaramy się w tym pomóc. Oto lista kroków, które należy podjąć przed ostateczną decyzją:

 1. Wybierz rozmiar materaca - optymalny dla par jest materac 160x200, jednak ze względu na wielkość sypialni (a tym samym - łóżka), część par decyduje się na mniejsze lub większe materace.
 2. Dobierz rodzaj materaca - w zależności od potrzeb oraz budżetu, możesz zdecydować się na materac piankowy, kieszeniowy, lateksowy oraz wiele innych. Na naszej stronie, znajdziesz charakterystykę każdego z nich w odpowiedniej kategorii.
 3. Ustal optymalną twardość materaca - na ogół materace oznaczone są symbolami od H1 do H4. W przypadku dużej różnicy wagi, warto rozważyć materac dwustronny 2w1.
 4. Wybierz najlepszy pokrowiec - klienci mają do wyboru aż kilkanaście rodzajów pokrowców. Ich charakterystykę znajdziesz na podstronie każdego dostępnego w naszym sklepie materaca.

Materac 160x200 - cena

Część osób decyduje się na materac nawierzchniowy, który kładzie się na starym materacu aby podnieść komfort snu. Taki typ materaca ma oczywiście swoje zalety. My polecamy odpowiedni materac 160x200 cm, który stanowił będzie alternatywę dla dwóch materacy "na raz".

Cena dobrego materaca w rozmiarze 160x200 może wynosić 2500-3500 zł, jeśli mówimy o materacach piankowych, sprężynowych, kieszeniowych czy multipocket. Materace 160x200 lateksowe i talalay są dużo droższe - ich ceny zaczynają się od 3000 zł, a kończą na 15000 zł.

Materac 160x200 - sklep MateracePlus to najlepszy wybór!

Dlaczego warto robić zakupy w naszym sklepie internetowym MateracePlus? Powodów jest kilka:

 • Duży wybór materaców wysokiej jakości.
 • Fachowe wsparcie i doradztwo pracowników.
 • Dostawa na terenie całego kraju i usługa wniesienia w promocyjnej cenie 1 zł.
 • Aktualna informacja na temat przewidywanego temrinu dostawy.
 • Szybki czas realizacji zamówienia od 2 do 5 dni roboczych.
 • Raty 0%.
 • 30 dni na zwrot bez dodatkowych kosztów.
 • System bezpiecznych płatności.

30 DNI NA ZWROT

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl